Zoo Praha

E-vstupenka
Menu

Zoo Praha zve na výstavu „Achatiny“

Lenka Pastorčáková  |  31. 05. 2018


V sobotu 2. června ve 13 hodin začne v Gočárových domech vernisáž výstavy s názvem Achatiny v Zoo Praha. Výstava má za cíl upozornit na velkou rozmanitost zdánlivě nenápadných druhů plžů a potrvá do 2. září.


Na výstavě bude k vidění i achatina vroubkovaná s kontrastním zbarvením ulity. Foto: Tomáš Protiva
Na výstavě bude k vidění i achatina vroubkovaná s kontrastním zbarvením ulity. Foto: Tomáš Protiva

Plži se mohou zdát nenápadnými tvory. Jejich život je relativně krátký, nejmenší druhy žijí jen jednu sezónu, velké druhy pak i deset let. Přesto je jejich rozmanitost velká, nejen co se týká barev či velikostí. Výstavou Achatiny v Zoo Praha, která je největší výstavou plžů v ČR, chceme poukázat právě na tuto variabilitu a zajímavé aspekty jejich života.

Výstava představí především zástupce šneků z čeledi Achatinidae - neboli oblovek - tropických suchozemských plžů dorůstajících velikosti až 30 cm. Ti se v posledních letech stali pro svůj atraktivní vzhled a nenáročnost oblíbenými domácími mazlíčky.

Zástupce čeledi Achatinidae na výstavě doplní i další druhy tropických plžů; nebudou chybět ani zástupci českých nebo v ČR zdomácnělých druhů, které lze potkat v lesích či zahradách. Kromě šneků představujeme i zástupce slimáků a plzáků.

Sobotní vernisáž začne ve 13 hodin a její doprovodný program potrvá do 17. hodiny. V průběhu výstavy - každou neděli od 10 do 18 hodin - se mohou návštěvníci těšit i na komentované prohlídky plžů, mezi 14. a 15. hodinou se jim bude věnovat také chovatel.


V pondělí ve dvě hodiny potěší velikonoční nadílka vombaty v Darwinově kráteru. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Představení vzácných mláďat morčáků paranských, speciální komentovaná krmení nebo enrichmentový workshop. Zoo Praha připravila pro návštěvníky pestrý velikonoční program napříč celým areálem zoo. Rodiny se mohou těšit...

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V pátek 18. dubna jsme v Zoo Praha oslavili nevídaný chovatelský úspěch: první mláďata morčáků paranských, která se vylíhla mimo Brazílii.