Zoo Praha

E-vstupenka
Menu

Den chovatelů želv

Zoo Praha  |  07. 02. 2022


Zveme vás na Den chovatelů želv, který proběhne v neděli 13. února ve Vzdělávacím centru Zoo Praha. Přednášky dalšího z cyklu tradičních seminářů budou zaměřeny na téma „Potrava a krmení želv“.


Želvy v pavilonu Čambal. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha
Želvy v pavilonu Čambal. Foto: Oliver Le Que, Zoo Praha

Na místě nezapomeňte nahlédnout do „Želvího jídelního lístku“, z něhož se dozvíte, co vás během dne čeká :-) Prozradíme, že to bude bohatý doprovodný program a samozřejmě nebude chybět ani chovatelská poradna.

V rámci programu bude také možné soutěžit o drobné odměny. Domů si tak kromě zajímavých poznatků budete moci odnést i malé suvenýry s želví tématikou.

Program přednášek ve Vzdělávacím centru:

  •  9.30 Petr Velenský, Zoo Praha: Krmení želv suchozemských, vodních i semiakvatických (všeobecné zásady) aneb, ukaž mi trávicí trakt a já ti řeknu, kdo jsi
  • 10.30 MVDr. Jan Kirner, zoo Olomouc: "Somaliland - jak v Somálcich vzbudit zájem o pardálky"
  • 11.30 MVDr. Roman Vodička: Jak je to v želvě uvnitř uspořádané
  • 12.40 -13.40 přestávka
  • 13.50 Peter Havaš, Stano Danko, Fauna Carpathica, Slovensko: Nač je nám telemetrie a Klub chovatelu želv (informácie o korytnačkách močiarných - želv baheních na Tajbe, Slovensko
  • 14.40 Petr Velenský, Nataša Velenská, Doubravka Velenská: Korfu od roku 1999 až po rok 2021, hlavně z želví perspektivy

náhradní přednáška: Nataša Velenská, Petr Velenský. Chov a odchov želv pardálích Stigmochelys p. pardalis v Zoo Praha

 

Upozorňujeme, že všichni účastníci musejí mít respirátor, děti do 15 let mohou mít pouze roušku. Tato povinnost se nevztahuje na přednášejícího.

Těšíme se na vaši návštěvu!


V pondělí ve dvě hodiny potěší velikonoční nadílka vombaty v Darwinově kráteru. Foto Petr Hamerník, Zoo Praha

Představení vzácných mláďat morčáků paranských, speciální komentovaná krmení nebo enrichmentový workshop. Zoo Praha připravila pro návštěvníky pestrý velikonoční program napříč celým areálem zoo. Rodiny se mohou těšit...

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V pátek 18. dubna jsme v Zoo Praha oslavili nevídaný chovatelský úspěch: první mláďata morčáků paranských, která se vylíhla mimo Brazílii.