Symbolické loučení se starým Pavilonem goril
Zoo Praha | 31. 05. 2022
Do zbrusu nového pavilonu goril se už brzo přestěhuje část gorilí skupiny. Popřejme jí v neděli 5. června hodně štěstí a připomeňme si dlouhou historii chovu goril v Zoo Praha.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha
Čekají vás speciální komentovaná setkání u goril od 10.30, 11.30, 12.30 a 13.30.
Zájemci z řad návštěvníků si budou moci od 14.30 vyslechnout diskuzi ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka s bývalým chovatelem goril Markem Ždánským o minulosti a budoucnosti chovu goril v lidské péči.
V 15.00 předáme gorilí skupině enrichmentový prvek a symbolicky tak jejím členům popřejeme, ať se jim líbí v novém pavilonu goril. Chybět nebude odborný komentář.
Doprovodný program zaměřený na historii chovu goril, 5. června od 10.00 do 16.00:
- Dlouhá cesta k novému pavilonu: Vývoj v chovu primátů v lidské péči jde stále kupředu a těmto novým poznatkům a standardům musí odpovídat samozřejmě i expozice pro dané druhy. Seznamte se podrobně s novým pavilonem goril.
- Titan byl první, aneb seznamte se s gorilími osobnostmi za celou dobu historie chovu: Dokážete podle fotek rozpoznat obličeje goril a určit, na kterém obrázku se nachází například Ajabu, Kamba či Richard?
- Krmení je věda: Krmné dávky pro zvířata v lidské péči se stále vyvíjí a přizpůsobují se potřebám daných druhů. Porovnejte krmnou dávku, která se dávala gorilám dříve a kterou dostávají gorily dnes.
- Inteligence goril: Gorily patří mezi nejinteligentnější zvířata a jejich inteligenci je v chovech třeba neustále rozvíjet a dbát na to, aby se nenudily. K tomu slouží chovatelům nejrůznější hlavolamy. Dokážeš si poradit s hlavolamem stejně či lépe, než gorila?
- Staň se strážcem pralesa: Navzdory skutečnosti, že lov ohrožených zvířat je ve většině afrických zemí zákonem zakázán, pytláctví je stále velmi rozšířeným způsobem obživy místních obyvatel. Pomozte našemu strážci spočítat všechna zvířata v pralese a odhalit pytláky, kteří je ohrožují. Zjistěte také, jak můžete podpořit skutečné strážce.