První narozeniny lachtana Mamuta
Zoo Praha | 26. 05. 2016
Zanedlouho to bude rok, co se narodil nejmladší člen lachtaní rodiny – Mamut, jehož narozeniny budeme slavit v sobotu 28. května!

Mamut byl již od narození nepřehlédnutelný. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha
V oblíbené skupině lachtanů v pražské zoo se před rokem (27. května 2015) narodil samici Abebě malý lachtan. Protože opravdu velmi dobře prospíval, dostal od chovatelů jméno Mamut. Rok se s rokem sešel a Mamut tuto sobotu oslaví své první narozeniny. Gratulovat mu přijdou dva hosté, kteří mají k vodě, stejně jako lachtani, velmi vřelý vztah. Redaktor Stanislav Bartůšek má na svém kontě několik převážně vytrvaleckých výkonů – přeplaval kanál La Manche, několikrát se zúčastnil nejtěžšího triatlonu na světě Ironman a zdolal Vasův běh o délce 90 km.
Druhým hostem bude český reprezentační plavec Jan Micka, držitel českého rekordu na tratích 800 m i 1500 m volným způsobem a současně jedna z českých nadějí na olympijskou medaili na OH v Riu de Janeiru. Kromě blahopřání a předání dárků malému oslavenci je připraveno překvapení i pro ostatní lachtany. Těšit se můžete také na oblíbené cvičení lachtana Melouna.
Program
13.15 Mamutovi budou k narozeninám přát Stanislav Bartůšek a Jan Micka
13.30 Cvičení lachtanů s překvapením na závěr