Dny biodiverzity
16. 05. 2013
Víkend 18. a 19. května 2013
Navštivte místa s největším bohatstvím života přímo v Zoo Praha!
V roce 1989 byla biodiverzita definována jako „bohatství života na Zemi“. Jedná se o rozmanitost živočišných a rostlinných druhů i jejich prostředí.
Zúčastněte se tento víkend oslav Mezinárodního dne biodiverzity v pražské zoo a zjistěte, kdo žije v Indonésii, jak loví varan komodský, nebo proč lemuři žijí právě na Madagaskaru. Pro všechny návštěvníky je navíc připravený malý kvíz, za jehož správné vyplnění vás čeká drobný dárek.
- Ostrov lemurů kata
Madagaskar je jedinečnou živou laboratoří a unikátním dokladem toho, co dokáže evoluce v izolovaných oblastech. Lemuři i další živočichové se tady díky absenci velkých predátorů vyvinuli do mnoha mimořádných forem a obsadili takové ekologické niky, o kterých si jejich příbuzní z jiných koutů světa.
- Pavilon velkých želv
Bohatství života Galapág ohromil už Charlese Darwina. Mořské leguány, modronohé tereje i další pozoruhodné druhy doplňují želvy sloní. Právě galapážský želvák Tony, který patří k želvám z oslova Pinzón, je jedním z nejvzácnějších obyvatel zoo. Vždyť je jediným svého druhu mimo Galapágy! Stanoviště u Pavilonu velkých želv se dozvíte ještě mnoho zajímavého o dalších ostrovních endemitech. S varany komodskými se vypravíte například do Indonésie.
- Indonéská džungle
Tisíce ostrovů a ostrůvků Indonésie kypí životem. Větve stromů, hustý podrost pralesů i otevřené savany, korálové útesy. Díky obrovské rozmanitosti prostředí naleznete na zlomu australské a indomalajské zoogeografické oblasti zástupce všech živočišných řádů. Mimořádná je také druhová skladba pavilonu Indonéská džungle. Seznamte se s jejími obyvateli!
Foto (c) Petr Velenský, Zoo Praha