Zoo Praha

E-vstupenka
Menu

Kam létají kvakoši se dozvíte v Zoo Praha

Alena Šteffelová  |  14. 09. 2017


V sobotu (16. září) se v Zoo Praha můžete seznámit s kvakoši. Tyto malé volavky každý rok podnikají dalekou pouť do zimovišť a pražská zoo jejich trasy sleduje pomocí satelitních vysílaček. Díky tomu vznikají poutavá svědectví o dobrodružstvích ptačích „nočních hrdinů“.

Chcete-li se o kvakoších dozvědět více, určitě si nenechte ujít sobotní program v pražské zoo. Od 10 do 16 hodin bude u Vzdělávacího centra připraven informační stánek věnující se ptačí migraci, kde si budete moci prohlédnout mapy znázorňující tahové trasy ptáků. K vidění zde budou rovněž kroužky a odchytové sítě. Zájemci mohou zhlédnout ukázky vědeckých metod používaných při ornitologickém výzkumu.

Ovšem nepůjde jen o teorii. Návštěvníci se mohou těšit také na demonstraci odchycených ptáků a ukázku jejich kroužkování. Obojí bude doprovázeno odborným výkladem o ptačích druzích v Česku.

Neděle pak bude patřit v Zoo Praha sklípkanům. Uskuteční se další z cyklu prohlídek s průvodcem. Ti, kteří mají zájem se s pavouky seznámit o něco blíže, by určitě měli zavítat na výstavu 60 druhů živých sklípkanů do Galerie Gočárovy domy. Čeká je zde povídání zaměřené na životní cyklus těchto pavouků a od 14 do 15 hodin také pozorování svleček pomocí zvětšujících binolup.

Program v sobotu (16. září) u Vzdělávacího centra:

  • 10.00 – 16.00 Informační stánek věnovaný ptačí migraci, ukázka odchycených ptáků a jejich kroužkování

Program v neděli (17. září) v Galerii Gočárovy domy:

  • 10. 00 – 17.30 Prohlídka výstavy sklípkanů s průvodcem

  • 14.00 – 15.00 Workshop seznamující návštěvníky se sklípkany a jejich životem pomocí binolup

 {MediaGallery}3391-kam-letaji-kvakosi-se-dozvite-v-zoo-praha{/MediaGallery}