Krmení varanů a procházka za zazimujícími ptáky
Jana Ondrejechová | 15. 01. 2016
Na tuto sobotu 16. ledna si pražská zoologická zahrada připravila pro své návštěvníky zajímavý program. Od 13:00 v pavilonu Indonéská džungle bude probíhat unikátní krmení sedmi bratrů varanů komodských. Pro zájemce je na sobotu připravena také procházka k Vltavě, na které zkušený ornitolog představí ptáky zimující podél řeky.
Krmení varanů komodských budou mít návštěvníci možnost sledovat od 13:00 do 16:00 v pavilonu Indonéská džungle. Chovatelé nainstalují do expozice maso, na kterém si varani budou pochutnávat až do zavírací doby pražské zoo.
Procházka za zimujícími ptáky začne v 9:00 u hlavního vchodu do Zoo Praha a potrvá přibližně dvě hodiny. Od 10:00 ve Vzdělávacím centru bude také probíhat workshop, během kterého se návštěvníci dozvědí řadu zajímavých informací k ptačím budkám - proč budky vyrábět, vyvěšovat, jak a kam je umístit a mnoho dalšího.
{MediaGallery}3063-krmeni-varanu-a-prochazka-za-zazimujicimi-ptaky{/MediaGallery}