2004 - Lemuří zblízka

Stavby a expozice

21. 08. 2004


Expozice lemurů se nachází u přednáškového sálu, v bývalých výbězích jeřábů. Původně ji obývaly jihoamerické opičky kotulové, pro ně se však ukázala jako nevhodná. Proto se kotulové přestěhovali na svůj ostrov poblíž dolní stanice lanovky a jejich prostor osídlili lemuři kata, lemuři černí a lemuři běločelí. Jedná se výhradně o samce, aby ve skupině nedocházelo ke zbytečným rozbrojům.

Kompozičně navazuje expozice lemurů na přednáškový sál. Hlavní myšlenkou řešení je bezprostřední setkání návštěvníků se zvířaty, což je umožněno zvláštními úpravami ohraničení výběhu. Výběh je vlastně ostrov a návštěvníci se do něj dostávají po dřevěném můstku. Vlastní ubikace lemurů je architektonicky řešená jako "klec" s prosklenými stěnami, která je popnutá rostlinami. Popínavky také zakrývají vnitřní opěrnou konstrukci a zvenčí budí dojem stromu.

Chovatelské zázemí je pro návštěvníky neviditelné, protože je skryté pod terénem. Do výběhu se lemuři dostávají po provazovém žebříčku nad hlavami návštěvníků.

 
Expozice byla pro veřejnost otevřena 26. 6. 2004.
 
 

2004 - Lemuří zblízka


Gorilí samec Richard, foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Gorily nížinné chová Zoo Praha ve svém areálu na dvou místech. V Rezervaci Dja žije chovná skupina s mláďaty v čele se stříbrohřbetým samcem Kisumem. Původní pavilon, Centrum Méfou, obývá stříbrohřbetý samec Richard spolu se svými syny Nuruem a Kiburim. Tvoří tak podobně jako v přírodě tzv....

Pomáháme jim přežít

Zoo Praha se intenzivně věnuje ochraně druhů v lidské péči i v místech jejich přirozeného výskytu.

 

Nenechte si ujít!

mravenecnici 300x169
Objevte příběhy, které se skrývají za jmény vybraných zvířecích osobností!

Expozice, pavilony a stavbyZoo nabízí 12 mimořádných pavilonů, desítky expozic i množství dalších zajímavých staveb.

 

 

 

Vše o zvířatech

Zvířata se učí
Proč se mají zvířata v zoo něco učit? Právě proto, aby mohla zůstat volná, přirozená a přitom našla s chovatelem společnou řeč.