Historický rekord – do Zoo Praha přišlo letos již 1 400 000 návštěvníků

V Zoo Praha dnes padl další návštěvnický rekord. Poprvé v historii jsme přivítali letošního návštěvníka s číslem 1 400 000. Doposud nejvyšší návštěvnost byla v roce 2014, kdy do zoo přišlo celkem 1 382 243 osob.

Rekordním návštěvníkem, kterého přivítal ředitel zoo Miroslav Bobek, se stal pan Luboš Holan z Prahy s vnoučaty Jessicou a Claudií. Pan Holan navštěvuje zoo téměř každý měsíc a dnes přišel na Setkání sponzorů, adoptivních rodičů zvířat a přátel zoo.
Vnučka Jesica požádala na začátku roku dědu o adopci želvy ostnité, kterou si sama našla na webu zoo. Sama má sice v zoo nejraději orangutany, ale bylo jí líto, že želva ostnitá adoptivního rodiče nemá. Podle svých slov budou v adopci pokračovat i v dalším roce. Rodina Holanových dostala od zoo hodnotné dárky, největší radost udělal vnoučatům pana Holana veliký plyšový orangutan.
V letošním roce přepisuje Zoo Praha historické rekordy v návštěvnosti již potřetí. Miliontého návštěvníka jsme přivítali již 16. srpna. Druhý rekord padl 20. listopadu, kdy prošel branami zoo její letošní 1 382 244. návštěvník a byla tak překonána historicky nejvyšší návštěvnost z roku 2014. A dnešním dnem, poprvé za dobu osmdesáti pěti let existence Zoo Praha, ji od ledna navštívilo 1 400 000 lidí.
ZOOPRAHA.CZ
Zvířata a expozice
- Lexikon zvířat
- Pomáháme jim přežít
- Kam v zoo
- Expozice mimo areál zoo
- Zoo v číslech
- Zvířecí osobnosti
- Zvířata se učí
Multimédia
Kontakt
- Zoologická zahrada hl. m. Prahy
U Trojského zámku 120/3
171 00 Praha 7
Tel.: +420 296 112 230
Datová schránka ID: es6fem5
e-mail: pr@zoopraha.cz
Press
Partneři Zoo Praha
Ostatní