V Zoo Praha se narodilo mládě lachtana, spatřit jej bude možné již zítra – na velké obrazovce

Dnes časně ráno se v Zoo Praha narodilo mládě lachtana jihoafrického. Má se čile k světu, zatím však není známo, zda jde o samičku nebo samečka. Návštěvníkům se představí již zítra od 13.30 hodin během oslavy narozenin lachtaního samečka Mamuta, a to prostřednictvím videa ze zázemí. Tam bude mládě spolu s matkou Abebou zůstávat ještě řadu týdnů.
Dnes narozené mládě je už čtvrtým potomkem 14leté Abeby a celkově jde o 15 lachtana jihoafrického narozeného v pražské zoo. Otcem novorozence je samec Meloun.
„Máme z mláděte ohromnou radost a rozhodli jsme se o ni podělit i s návštěvníky,“ říká Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha, a doplňuje: „Zítra odpoledne tak budou mít jedinečnou možnost sledovat mládě na videu ze zázemí. Naživo uvidí mládě až v pozdním létě, kdy ovšem již bude vypadat jinak než nyní, bezprostředně po narození.“
Pohlaví mláděte bude známo v nejbližších dnech. O jménu posléze rozhodnou chovatelé. Mamuta, který zítra oslaví narozeniny, pojmenovali nezvyklým jménem pro jeho mohutnost a rychlý růst. Nyní prý uvažují spíše o afrických jménech.
Zoo Praha chová lachtany jihoafrické již od roku 1991.
ZOOPRAHA.CZ
Zvířata a expozice
- Lexikon zvířat
- Pomáháme jim přežít
- Kam v zoo
- Expozice mimo areál zoo
- Zoo v číslech
- Zvířecí osobnosti
- Zvířata se učí
Multimédia
Kontakt
- Zoologická zahrada hl. m. Prahy
U Trojského zámku 120/3
171 00 Praha 7
Tel.: +420 296 112 230
Datová schránka ID: es6fem5
e-mail: pr@zoopraha.cz
Press
Partneři Zoo Praha
Ostatní