Lexikon zvířat

Multimedia

Multimedia
 

Drozd černoprsý (Turdus dissimilis)

Je svrchu břidlicově šedý, na bocích má oranžovou skvrnu, zobák je rovněž oranžový. Samice má bělavé hrdlo a hruď s tmavými podélnými skvrnkami. Samec má hlavu, krk a horní část hrudi černé.

samice Foto: Antonín Vaidl, Zoo Praha samice Foto: Antonín Vaidl, Zoo Praha

Třída Ptáci (Aves)
Řád Pěvci (Passeriformes)
Čeleď Drozdovití (Turdidae)
Rozšíření Asie (jihovýchodní Asie)
Biotop tropický les (podrost suchých i vlhkých horských tropických lesů)
Potrava bezobratlí, plody (hmyz, plži, bobule)
Rozměry délka 22-23 cm, hmotnost 50–60 g
Rozmnožování Samice snáší 3–4 vajíčka, doba inkubace je 12–13 dní.

Zajímavosti

DROZDI OBECNĚ: do čeledě drozdovitých (Turdidae) řadí zoologové velký počet druhů pěvců od drobných bramborníčků po statného drozda himálajského, jen někteří z nich si však v češtině vynesli označení drozd. Překvapivě se přitom nejedná vždy o druhy blízce příbuzné, jedno však mají společné: jsou to poměrně statní pěvci s melodickým hlasem, kteří vyhledávají lesy nebo jejich okraje či alespoň remízky a parky. Štíhlý ostrý zobák svědčí o tom, že se živí hlavně hmyzem i jinými bezobratlými včetně plžů s ulitou, které sbírají převážně na zemi. Nepohrdnou ale ani spadanými bobulemi, které v zimě v jejich jídelníčku dokonce převažují. DROZD ČERNOPRSÝ: obývá subtropické a tropické lesy pomezí Číny a států jihovýchodní Asie, kde žije skrytě v podrostu. Žije v párech, skrytě v hustém podrostu. Samec se od země ozývá hlasitým, výrazným zpěvem.

Chov v Zoo Praha

Druh chováme od roku 2007.

 

Umístění v Zoo Praha Sečuán - pavilon ptáků z podhůří Himálaje


Preference cookies: pro nejpohodlnější prohlížení webu
Aby naše webové stránky zůstaly tak, jak je znáte, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies tj. malých souborů, které se Vám ukládají v prohlížeči. Slibujeme, že Vaše data u nás budou v bezpečí.

Nechcete-li i přes to uchovávání dat povolit, stačí kliknout zde.
Podrobné nastavení