Lexikon zvířat

Lexikon zvířat

Lexikon zvířat

Lexikon zvířat Zoo Praha

 

Drozd černoprsý (Turdus dissimilis)

Je svrchu břidlicově šedý, na bocích má oranžovou skvrnu, zobák je rovněž oranžový. Samice má bělavé hrdlo a hruď s tmavými podélnými skvrnkami. Samec má hlavu, krk a horní část hrudi černé.

samice Foto: Antonín Vaidl, Zoo Praha samice Foto: Antonín Vaidl, Zoo Praha

Třída Ptáci (Aves)
Řád Pěvci (Passeriformes)
Čeleď Drozdovití (Turdidae)
Rozšíření Asie (jihovýchodní Asie)
Biotop tropický les (podrost suchých i vlhkých horských tropických lesů)
Potrava bezobratlí, plody (hmyz, plži, bobule)
Rozměry délka 22-23 cm, hmotnost 50–60 g
Rozmnožování Samice snáší 3–4 vajíčka, doba inkubace je 12–13 dní.

Zajímavosti

DROZDI OBECNĚ: do čeledě drozdovitých (Turdidae) řadí zoologové velký počet druhů pěvců od drobných bramborníčků po statného drozda himálajského, jen někteří z nich si však v češtině vynesli označení drozd. Překvapivě se přitom nejedná vždy o druhy blízce příbuzné, jedno však mají společné: jsou to poměrně statní pěvci s melodickým hlasem, kteří vyhledávají lesy nebo jejich okraje či alespoň remízky a parky. Štíhlý ostrý zobák svědčí o tom, že se živí hlavně hmyzem i jinými bezobratlými včetně plžů s ulitou, které sbírají převážně na zemi. Nepohrdnou ale ani spadanými bobulemi, které v zimě v jejich jídelníčku dokonce převažují. DROZD ČERNOPRSÝ: obývá subtropické a tropické lesy pomezí Číny a států jihovýchodní Asie, kde žije skrytě v podrostu. Žije v párech, skrytě v hustém podrostu. Samec se od země ozývá hlasitým, výrazným zpěvem.

Chov v Zoo Praha

Druh chováme od roku 2007.

 

Umístění v Zoo Praha Sečuán - pavilon ptáků z podhůří Himálaje


Preference cookies: pro nejpohodlnější prohlížení webu
Aby naše webové stránky zůstaly tak, jak je znáte, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies tj. malých souborů, které se Vám ukládají v prohlížeči. Slibujeme, že Vaše data u nás budou v bezpečí.

Nechcete-li i přes to uchovávání dat povolit, stačí kliknout zde.
Podrobné nastavení